XIX w.-KRZYŻ Z BRĄZU ZŁOCONEGO Z PASYJKĄ I ZDOBIENIAMI ZE SREBRA-PIĘKNY EKSPONAT SZTUKI SAKRALNEJ O BOGATEJ SYMBOLICE !

XIX w.-KRZYŻ Z BRĄZU ZŁOCONEGO Z PASYJKĄ I ZDOBIENIAMI ZE SREBRA-PIĘKNY EKSPONAT SZTUKI SAKRALNEJ O BOGATEJ SYMBOLICE !

4 950,00 zł
Brutto
Sprzedany!
1008379

SPRZEDANY
XIX w.-KRZYŻ Z BRĄZU ZŁOCONEGO DUKATOWYM ZŁOTEM Z PASYJKĄ I ZDOBIENIAMI ZE SREBRA-PIĘKNY EKSPONAT SZTUKI SAKRALNEJ O BOGATEJ SYMBOLICE ! Materiał: BRĄZ złocony dukatowym złotem, pasyjka I zdobienia wykonane ze srebra. Opis: wyjątkowej urody krzyż wykonany z brązu, złoconego dukatowym złotem. Piękna figura Chrystusa ze zdobieniami wykonane ze srebra. Krzyż wznosi się na cokole na czterech owalnych nóżkach, który stopniowo przechodzi w połączone bryły; sześcianu i profilowanego walca. Tak skomponowana podstawa ozdobiona jest płaskorzeźbami ze srebra, przedstawiającymi kolejno; Narodzenie, Spotkanie z Marią i Ukrzyżowanie. Powyżej wznosi się kula ziemska na którą wpełza wąż z jabłkiem w pysku. Zakończenia krzyża w formie mięsistych ozdobnych kartuszy ze srebra . Piękny i unikalny eksponat starej sztuki sakralnej !! Wiek: XIX w. Wysokość krzyża~ 64 cm Wymiary Figury Chrystusa ~ 16 cm x 8 cm Wymiary podstawy~16 cm x 16 cm Stan zachowania; znakomity. NR KAT;1008379 Lokalizacja : Kraków, tel.12 429-14-48, kom.508 260 098 mail: galeriauadama@wp.pl

SPRZEDANY
XIX w.-
KRZYŻ Z BRĄZU ZŁOCONEGO DUKATOWYM ZŁOTEM Z PASYJKĄ I ZDOBIENIAMI ZE SREBRA-PIĘKNY EKSPONAT SZTUKI SAKRALNEJ O BOGATEJ SYMBOLICE !

Materiał: BRĄZ złocony dukatowym złotem, pasyjka i zdobienia wykonane ze srebra.

Opis: wyjątkowej urody krzyż wykonany z brązu, złoconego dukatowym złotem. Piękna figura Chrystusa ze zdobieniami wykonane ze srebra. Krzyż wznosi się na cokole na czterech owalnych nóżkach, który stopniowo przechodzi w połączone bryły; sześcianu i profilowanego walca. Tak skomponowana podstawa ozdobiona jest płaskorzeźbami ze srebra, przedstawiającymi kolejno; Narodzenie, Spotkanie z Marią i Ukrzyżowanie. Powyżej wznosi się kula ziemska na którą wpełza wąż z jabłkiem w pysku. Zakończenia krzyża w formie mięsistych ozdobnych kartuszy ze srebra . Piękny i unikalny eksponat starej sztuki sakralnej !!

Wiek: XIX w.

Wysokość krzyża~
64 cm

Wymiary Figury Chrystusa ~
16 cm x 8 cm

Wymiary podstawy~16 cm x 16 cm

Stan zachowania; znakomity.

NR KAT;1008379
Lokalizacja : Kraków, tel.
12 429-14-48, kom.508 260 098
mail: 
galeriauadama@wp.pl

 

1008379
Sprzedany!